1. اخبار دانشکده
  2. تشکل های دانشجویی
  3. جلسات دفاع
  4. رویدادهای فرهنگی
next
prev

Uni

دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس آیین‌نامه­ ی «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌ی تحصیلی کارشناسي ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به منظور حمایت از استعدادهاي برتر دانشگاهي، از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره‌ی کارشناسی دانشگاه‌های مشمول این فراخوان دانشجو می‌پذیرد.

پذيرش صرفا در رشته /گرايش هاي دوره كارشناسي ارشد كه در سال تحصيلي 1404-1403 داراي ظرفيت پذيرش از طريق آزمون هستند امكان‌پذير است.

اطلاعات بيشتر در اين خصوص در وبگاه معاونت آموزشي دانشگاه  به آدرس  vpap.um.ac.ir  قابل دريافت است.

 

رشته گرایش های کارشناسی ارشد

reshte

قابل توجه دانشجوياني كه در نيمسال دوم تحصيلي 1403-1402، درس آمادگي براي امتحان جامع را انتخاب نموده اند:

azmone jame

اطلاعات ارزیابی حضوری جامع دکتری رشته علوم و مهندسي آبخيز گرايش حفاظت آب و خاك  کلیک کنید

 Uni

احتراما به استحضار مي‌رساند بر اساس مصوبات شوراي آموزشي دانشگاه، دانشجويان مقطع كارشناسي با داشتن شرايط ذيل مجاز به انتخاب واحد در نيمسال سوم سال تحصيلي 1402_1401 (تابستان سال 1402) مي‌باشند:

1- تمامي دانشجويان مقطع كارشناسي مطابق آيين‌نامه آموزشي، مجاز به انتخاب 6 واحد درسي در نيمسال تابستان مي‌باشند.

2- دانشجوياني كه با اخذ 8  واحد درسي دانش‌آموخته مي‌شوند، مطابق مقررات مي‌توانند دروس باقي‌مانده را در نيمسال تابستان، با رعايت شرايط، به صورت معرفي به استاد اخذ نمايند و يا در دانشگاه‌هاي گروه “الف” و “ب” موجود در شيوه‌نامه پيوست، به صورت مهمان بگذرانند.

3- در نيمسال تابستاني، مانند ساير نيمسال‌هاي تحصيلي، صرفا امكان اخذ يك درس عمومي از دروس گروه معارف اسلامي ميسر است. در اين راستا دانشجويان در صورت دانش‌آموختگي، مي‌توانند تا سقف 2 درس از دروس عمومي گروه معارف اسلامي اخذ نمايند.

تبيين قوانين مربوط به معادل سازي و تطبيق واحدهاي گذرانده شده دانشجويان مقاﻃﻊكارشناسي دانشگاه فردوسي مشهد

Untitled

با سلام و احترام

​بدينوسيله به استحضار مي‌رساند با توجه به تعطيلي دانشگاه در شهريورماه سال جاري و جلوگيري از تضييع حقوق دانشجويان محترم تحصيلات تكميلي، مهلت دفاع از پايان نامه تا تاريخ ۱۳ مهرماه تمديد مي شود. با اين حال، تدبير لازم در خصوص تاريخ دانش آموختگي و عدم همزماني تحصيل در دو مقطع تحصيلي براي دانشجوياني كه در مقطع تحصيلي بالاتر پذيرفته مي شوند يا جلوگيري از عواقب بعدي در خصوص مشكل نظام وظيفه عمومي دانشجويان مرد، بر عهده خود دانشجو مي باشد. بديهي است بعد از اين تاريخ، صدور مجوز از دفاع به هيچ وجه ميسر نخواهد بود. يادآور مي شود اين دسته از دانشجويان نياز به تمديد سنوات و انتخاب واحد براي نيمسال اول ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نخواهند داشت.

Uni

 

قابل توجه دانشجویان محترم متقاضی اسکان در تابستان1402

بر اساس اطلاعیه مدیریت رفاه و سلامت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد درخواست اسکان در سرای دانشجویی فقط از طریق پرتال دانشجویی انجام می شود.

مدت زمان اسکان در سراهای دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد از تاریخ 15 تیر لغایت 15 شهریورماه 1402 می باشد .

از دانشجویان محترم تقاضا می شود قبل از ثبت درخواست اسکان در سراهای دانشجویی، برای اطلاع از شرايط پذيرش، فایل زیر را مطالعه نمایند.

اطلاعيه و آيين نامه اسكان تابستاني دانشجويان در سال تحصيلي1402-1401

amozesh dar tabiat3

آموزش در طبیعت

tashakolha

تشکل های دانشجویی

tor majazi2

تور مجازی دانشکده

20230610 134325 370304960

تقویم محیط‌زیستی